Hizmetler

Aromaterapi

Aromaterapi Danışmanlığı


Beden, zihin ve ruhtan ibaret olan insan, aromaterapiden her yönüyle etkilenebilmektedir. Sakin ve huzurlu olmak, vücudu dengelemek, beden, beyin ve ruh bütünlüğünü sağlamak ve canlı, güçlü tutmak, duygusal ve ruhsal yönden daha iyi olmak için aromatik yağların kullanımına dayanan doğal bir terapi sanatı olarak bilinir.

Anne ve Bebek Danışmanlığı

Anne ve Bebek Danışmanlığı


Annelik duygusu içgüdüsel bir duygudur. Anne bu duyguyu bebek sahibi olmaya karar verdiği anda hisseder. Annenin bebeği ile kurduğu bu ilişki ne kadar erken ve sağlıklı olursa annelik duygusu da o ölçüde çok daha kuvvetli olur. Çocuğun doğumundan sonraki ilk üç gün anne-bebek yakınlığı açısından çok önemlidir.

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı


Sağlıklı yaşam, kişilerin ciddi ve tedavisi zor hastalıklara yakalanmadan, hem bedensel hem de ussal ve ruhsal yönlerden üstün durumda, uzun yıllar zevk alarak yaşamlarını sürdürmeleri demektir. Birey olarak sağlıklı bir yaşam amaç olmalıdır.

Klinik Eczacılık ve Farmasötik

Klinik Eczacılık ve Farmasötik Bakım, İlaç ve Reçete Danışmanlığı


Klinik eczacılık, eczacının tüm eczacılık bilgilerini hasta yararına kullanması anlamına gelen bir halk sağlığı bilimidir. Klinik eczacılık kavramı, içerdiği klinik kelimesinden dolayı çoğu zaman hastane eczacılığı olarak algılanmaktadır. Oysa ki buradaki klinik kelimesi hasta odaklı eczacı anlamına gelmektedir.

Sağlıklı Beslenme Diyet

Sağlıklı Beslenme ve Diyet – Kilo Kontrolü Danışmanlığı


Sağlığımızı belirleyen birçok etken bulunmaktadır. Yaşam tarzımız bu etkenler içinde önemli bir yer tutmaktadır. Sahip olduğumuz yaşam tarzımızın en önemli ögesi de beslenme konusudur. Sağlıklı beslenen bir kişi kendisini her zaman daha rahat ve dinç hisseder. Bu kişilerin hastalıklara yakalanma olasılığı daha düşük olur.

Sigara Bırakma

Sigara Bırakma Danışmanlığı


Sigaranın içinde bulunan nikotin bağımlılık yaratıcı bir maddedir. Nikotinin bağımlılık yaratma özelliği eroin ve kokainin bağımlılık yaratma özelliğine çok benzer. Bağımlılık bir kez oluştuktan sonra, nikotin alınmazsa gerginlik ve yoksunluk belirtileri yaşanır ve bu belirtilerle başa çıkmak için kişi sigara içme gereksinimi duyar.

Dermokozmetik

Dermokozmetik Danışmanlığı


Cilt güzelliği ve sağlığı her dönem çözüm aranan önemli konulardan bir tanesi olmuştur. Sağlık alanındaki bilimsel gelişmelerin hız kazanması ile cilde uzun vadede zarar vermeden sağlığını koruyan ve istenilen görüntüyü kazandıran çözümler de ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi dermokozmetik ürünlerdir.

Fitoterapi

Fitoterapi (Tıbbi bitkiler ve tedavi yaklaşımları)


Fitoterapi bitkilerle tedavi anlamına gelmektedir. Terim ilk olarak Fransız hekim Henri Lenclerc tarafından La Presce Medical adlı tıp dergisinde kullanılmıştır. Hastalıkları tedavi etmek için insanoğlu çok eski çağlardan beri bitkilerden fayda ummuş ve karşılığını da almıştır. 

Apiterapi(Arı ürünleri) Danışmanlığı

Apiterapi (Arı ürünleri) Danışmanlığı


Apiterapi, Türkiye’de bal, polen, propolis, arı sütü ve arı zehri gibi ürünlerle yapılan tedavidir. Aslında apiterapi Çin, Kore ve Japonya gibi Doğu ülkelerinde arı zehri tedavisidir. Arı zehri tedavisi arı zehirlerini kullanarak akupunktur noktalarına enjekte edilen tedavi yöntemidir.