Genel

aromaterapi-sac-kas-kirpik

Aromaterapinin Üç Güzeli: Kaş Kirpik Saç

Saç, kaş-kirpik bakımı yani dolgun, parlak, sağlıklı görünüm için argan, jojoba, hindistan cevizi yağları tek başlarına yeterlidir. Ayrıca saç, kaş ve kirpik için kayısı çekirdeği yağı, badem yağı, hint yağı besleyicidir.

Saç, kaş ve kirpik bakımı için genellikle kozmetik yağlardan çok faydalanırız fakat saçkıran, yoğun saç dökülmeleri, kaş-kirpik kaybı gibi durumlarda çok özel terapötik etkili, pharma kalitede uçucu ve sabit yağlar kullanmak gerekir. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...
koah-akciger-sigara

KOAH Nedir?

KOAH'ı bronşlarda tıkanma ve daralmaya neden olan uzun süreli ve ilerleyici bir hastalık olarak tanımlayabiliriz.

Neden KOAH Oluruz?

KOAH'ın en önemli nedeni sigaradır. KOAH, aslında 30'lu yaşlarda başlamasına rağmen kişinin hastalığının farkına varması 50'li hatta 60'lı yaşları bulur. Sigara içen kişiler öksürük, balgam ve nefes darlığı gibi belirtileri içtikleri sigaraya bağlama eğilimindedirler ve her sigara içenlerde bu tür belirtilerin olmasının normal bir süreç olduğunu düşünürler. Bu nedenle de doktora başvurmazlar.

(daha&helliip;)

Daha fazla oku...
agiz-dis-sagligi

Ağız-Diş Sağlığına Zarar Veren Kötü Alışkanlıklar

Uzak durmanız gereken 11 hatalı alışkanlığımız...

1- Dişlerimizi bir araç olarak kullanmamalıyız... Tırnak yemek, kalem veya pipo ısırmak, iplik koparmak, yemiş kabuklarını kırmak; dişlerde şekil ve pozisyon bozukluklarına, aşınmaya neden olur. Özellikle gençlerde çok yaygın olan tırnak yeme alışkanlığı strese bağlıdır, bu alışkanlıktan kurtulmak için, mümkünse stresten uzaklaşmak, stres topu ile parmakları meşgul etmek veya eczanelerde satılan acı tat veren ojelerden yararlanmak fayda sağlayabilir. (daha&helliip;)

Daha fazla oku...

Menenjit Hastalığı Nedir

Özelikle 1 yaşından küçük bebeklerde (0-6 ay), ergenler ve 16-24 yaş arasındaki genç erişkinlerde ve 65 yaş ve üzeri grupta görülen menenjit, ani başlayan ateş, şiddetli baş ağrısı, bulantı ve kusma, ense sertliği ile kendisini gösteriyor. Antibiyotik olarak bilenen menenjit aşısı ise, hastalık için korumada etkili oluyor. (daha&helliip;)
Daha fazla oku...