Blog

Dermokozmetik Nedir?

Dermokozmetik

Cilt güzelliği ve sağlığı her dönem çözüm aranan önemli konulardan bir tanesi olmuştur. Sağlık alanındaki bilimsel gelişmelerin hız kazanması ile cilde uzun vadede zarar vermeden sağlığını koruyan ve istenilen görüntüyü kazandıran çözümler de ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi dermokozmetik ürünlerdir.

Dermokozmetik ciltte var olan problemlerin ortadan kalkmasına ya da azalmasına yardımcı olan, dermatolojik testler yapılarak hazırlanan ve bu nedenle ilaç özelliği göstererek klasik kozmetik ürünlerden ayrılan cilt bakım ürünlerine verilen isimdir.

Dermokozmetik ürünlerin kullanıldığı dermokozmetik uygulamaları ile aşağıdaki problemler çözülebilir:

 • Ciltte yaşlanma
 • Cilt lekeleri
 • Cilt çatlakları
 • Estetik ihtiyaçlar
 • Sivilce ve Akne Oluşumu ve Lekeleri
 • Yağlı cilt tedavisi
 • Kuru cilt tedavisi
 • Tıkalı, açık veya genişlemiş gözenekler
 • Saç dökülmesi
 • Kırışıklık
 • Selülit
 • Bölgesel Yağlanma

Neden Dermokozmetik?

 1. Cildinizi tanımadan problemlerini çözmeye çalışmanız uzun vadede mümkün değildir. Dermokozmetik uygulama desteği alarak cildinizi tanımanız gerekir. Vücudunuzdaki herhangi bir sağlık problemi ile ilgili profesyonel destek aldığınız gibi cildiniz ile ilgili problemlerde de destek alırsanız problemlerinizin kaynağını bulabilir ve uzun vadede en sağlıklı sonuçları alabilirsiniz.
 2. Kozmetik ürünler akne ve sivilce izleri gibi problemlerinizi çözen değil kapatan ürünlerdir. Dermokozmetik ise medikal bir yaklaşım ile problemlerinizi çözmeyi hedefler.
 3. Dermokozmetik ürünler doğal ürünlerden laboratuvar ortamlarında üretildiklerinden kozmetik ürünlere göre daha sağlıklıdır. Bu nedenle dermokozmetik uygulamalar cilt bakımınıza katkı sağlar ve sürekli tekrar eden cilt problemleriniz ile savaşır.

Dermokozmetik Uygulamalar Nelerdir?

İhtiyacınıza yönelik olarak farklı dermokozmetik uygulamalar ile cilt problemlerinizden kurtulmanız mümkün.

 1. Botoks Uygulaması: Kırışıklık tedavisi ve aşırı terleme durumlarında tercih edilebilecek olan bir dermokozmetik uygulamasıdır.
 2. PRP (Platelet Rich Plasma): Cilt yenileme ve gençleştirme, çizgi ve kırışıklık tedavisi için kullanılan bir uygulamadır.
 3. Dolgu Uygulaması: Cildinizdeki yaşlanma etkilerinden kurtulmanızı sağlayan, dudak ve yanak dolgunlaştırma için tercih edilen bir uygulamadır.
 4. Kimyasal Peeling: Cildinizdeki leke, siyah nokta ve sivilcelerin giderilmesi için tercih edebileceğiniz bir dermokozmetik uygulamadır. İnce kırışıklıklarda da etkilidir.
 5. Dermaroller Uygulaması: Yaşlanmadan kaynaklanan sarkmalarda ve lekelerde kullanılan dermoreller cihazı ile yapılan bir uygulamadır. Ciltte yer alan çatlakların tedavisi için de tercih edilir.
 6. Mezoterapi: Saç dökümelerinde, alerjik hastalıklarda, bölgesel kilolarda, selülitte, cilt çatlaklarında ve lekelerinde etkili ve tercih edilen bir yöntemdir.
 7. Lazer Epilasyon: İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için kullanılan dermokozmetik uygulamadır.

Cildiniz değerlidir ve o gereken özeni göstermeniz olası sağlık problemlerinden korunmanız için önemlidir. Cildinize hak ettiği değeri ve özeni cilt problemlerinizi ciddiye alarak göstermeniz gerekir. Bu nedenle sağlıklı ve güzel bir cilt için dermokozmetiğin gücünden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: 1

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir