Blog

Bunları Denemeden Yazı Geçirmeyin

Yaz aylarında en büyük sorunlarımızdan olan sivrisinek ısırıkları ve ter kokusu için son derece organik, ferahlatıcı, üstelik çok hoş kokulu önerilerimiz var. Denemeden karar vermeyin.

Yaz geldi.Hepimizin korkulu rüyası sivrisinekler ve ter kokusu sorunu da beraberinde geldi. Sivrisineklerden korunmak için pencerelerin önleri fesleğenlerle kaplandı, deodorantlar ve parfümler de ter kokusundan arınmak için kuşanıldı. Ama durun! Sizlere hem organik hem sağlıklı hem de çok hoş kokulu önerilerimiz var. Üstelik çocuklarınızla birlikte uygulayabilirsiniz.

Organik yağlarla bebek ve çocukları sineklerden koruyun

Aromatik kokularla bebeğinizi rahatlatın. Hem de canlılara zarar vermeden. Organik Tatlı Badem, lavanta yağları ve lavanta çiçek suyu sizin için hayli faydalı olacaktır. Sinekleri bebeğinizden ve çocuklarınızdan uzak tutmak için, lavanta yağı kokusu hayli sağlıklı bir tercih.

Lavanta yağını tatlı badem yağı ile karıştırarak bebeğinizin cildine uygulayabilirsiniz. Lavanta çiçek suyunun içine esansiyel yağ damlatarak da, elde ettiğiniz karışımı cilde uygulayabilirsiniz. Serinletici ve ferahlatıcı etki de sağlayacak çiçek suyunu uyumadan önce ya da gün içerisinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sivrisinek 15 ısırıktan sonra ciltteki kızarıklığı gidermek kaşıntıyı önlemek için yatıştırıcı, cildi iyileştirici etkisiyle lavanta yağını uygulayabilirsiniz. Ayrıca tatlı badem yağı cildinizi yumuşatıp besleyecektir. Böylece cildinizin korunması sağlanacaktır.

Kötü kokular yaşam kalitenizi bozmasın

Özellikle toplu taşıma araçlarında, kamusal alanlarda sıkça karşılaşılan bir sorundur ter kokusu. Hepimizin bildiği gibi, ter yahut ayak gibi kokulara bakteriler neden oluyor. Bu nedenle kokulara yol açan bakterileri sağlıklı bir şekilde engellemek gerekiyor. Organik esansiyel yağlar, doğru şekilde cilde uygulandığında, bu konuda etkili oluyor.

Ayak kokusu için özellikle cilt üzerinde antibakteriyel etkisi de olan organik çay ağacı ve sedir esansiyel yağlarından faydalanabilirsiniz. Ter kokusu için ise organik lavanta, nane, ada çayı ve portakal esansiyel yağlarını kullanmak yaşamınıza hoş, çarpıcı bir tazelik katacaktır.

Kaynak: Etkin Sağlık Dergisi-Sayı 4

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir